Su žmona važiuojame traukiniu per Javą salą (iš sostinės Džakartos į Džogdžakartą). Abu tylėdami dairomės pro langus - viskas taip įdomu, kad net nesikalbam. Pravažiuojant eilinį miestelį, netikėtai ji man: “Mečetkaimiai!". 🤔 Galvoju, ką ji čia dabar? Bet pakartoja ir paaiškina: "Mečetkaimiai. Na, pas mus Lietuvoj yra bažnytkaimiai, o čia Indonezijoj - mečetkaimiai" 😀
Pasijuokėm, nes lietuvių kalboje tokio žodžio kaip "mečetkaimiai" nėra.
Tai va, jei Lietuvoje mažuose miesteliuose iškiliausias pastatas įprastai yra bažnyčia, tai čia - Indonezijos miesteliuose - mečetė. Tik tiek, kad šiuose “mečetkaimiuose” žmonės truputį labiau susigrūdę: Java sala pagal plotą tik 2 kartus didesnė nei Lietuva, o gyventojų turi net 150 milijonų! Gyventų Lietuvoj 75 milijonai, tai kaip visi sutilptume? Jau ir dabar - kai susirenka žmonės pajūry, tai net Baltijos jūros vandens lygį pakelia.
Todėl keliaudamas per Javą, stebiuosi matydamas tiek daug neužstatytų plotų - kur tik pažvelgsi: beribiai ryžių laukai ir laukeliai, terasos su terasėlėm, o dar ir kalnai, upės, džiunglės! Daug gamtos, labai žalia - tiesiog nuostabūs vaizdai. Tai kur tie žmonės? Kur tie 150 milijonų? Gal Džakartoj?
Iš sostinės Džakartos į Yogyakarta kelionė traukiniu trunka 6 valandas.
Ar nuobodu?
Tikrai ne, duokite dar! Šis važiavimas hipnotizuoja – jausmas toks, lyg patekus į lengvą transą. Kelionė visai neprailgsta, priešingai, vaizdai už lango labai įtraukia - visą laiką stebiu žaliuojančią gamtą. Atrodo, lyg skrieji pro vietinių žmonių lėtą kasdienybę, jų buitį, sunkų darbą tuose begaliniuose ryžių laukuose.
O geležinkelis veda ir per lygumas, ir per kalnus, ir pro mečetkaimius, ir pro dirbamus laukus, tad niekada nežinai, koks vaizdas laukia netrukus: gal palmės su kokosais, gal ryžių terasėlė, o gal … netikėtai į traukinio langus atsukta nuoga subinė 😀 Beje, tai tikra istorija: važiuojam pro ryžių laukus, kai žmona staiga, truputį sutrikusiu balsu, sako: „Ką tik mačiau nuogą subinę...“ Tai ką, gal vietiniai taip 😊 juokauja? Kas ten žino, bet greičiausiai rimtas reikalas prispyrė – o ten tokiuose laukuose, kaip tyčia, nelabai kur juk ir pasislėpsi…
Daugiau šios kelionės video taip pat rasi šiame kanale: Youtube kanale:
O visa kelionė buvo tokia ➡️ 3 savaičių kelionę pradėjau iš Tailando Puketo salos, kuri man jau 13 metų yra antrieji namai. Skridau į KUALA LUMPUR ir kelionę tęsiau į Indonezijos sostinę DŽAKARTĄ, o tada pradėjau intensyviai keliauti per visą JAVA salą net iki BALIO!
Aplankiau įspūdingus pasaulio stebuklus: šventyklų archeologinius parkus, ugnikalnius, kol galiausiai pasiekiau šios kelionės tikslą – draugo namus Lembongan saloje. Su kuriuo, beje, net prieš 10 metų būtent šioje saloje ir susipažinome‼️
Filmuotus vaizdus rodau man būdingu stiliumi "virtualia realybe" - taip kaip viską mačiau ir patyriau savo akimis. Todėl nebus kalbų, tik keletas titrų.
KELIONĖS TIKSLAS - Tyrinėti Indoneziją, atnaujinti ir išbandyti naujas patirtis, kurias pritaikyčiau sudarant pilnai paruoštus KELIONIŲ PLANUS ar PLANUOJANT ASMENINES KELIONES pagal individualius poreikius.
Jeigu ruošiatės keliauti į TAILANDĄ? Atsakymus į kilusius klausimus - nuo A iki Z - rasite būtent šioje grupėje TAILANDAS nuo A iki Z
Keliausite į Pietryčių Aziją? Tailandą, Balį, Javą, Singapūrą, Malaiziją ar kitur? Mane rasite šioje grupėje, kurioje net 9000 narių dalinasi savo įspūdžiais, patarimais ir pagalba planuojant savarankiškas keliones Balis, Tailandas, Indonezija, Filipinai, Vietnamas, Malaizija ir kt.
Kartą Tailande keliavau į negyvenamą salą. Apie šią salą sklando pasakojimai, kaip joje seniau buvo kalinami žmonės, o vėliau siautėjo piratai.
Skaityti
TAILANDAS. "Koh Lipe tai - Tailando Maldyvai". Toks teiginys yra vienas dažniausių šios salos apibūdinimų, kurį ir aš pats perskaičiau, kai pirmą kartą ruošiausi keliauti į[..]
Skaityti
Kelionių konsultanto Audriaus įspūdžiai iš Madeiros salos, Portugalijoje.
MADEIRA. Kartą susiruošiau pasivaikščioti po Madeiros salos kalnus. Išsirinkau trasą "Caminho da Ent[..]
Skaityti